Комунальне некомерційне підприємство «Якушинецький центр ПМСД» Якушинецької сільської ради функціонує з 2011 року, де працює 20 сімейних лікарів амбулаторій загальної практики сімейної медицини і 18 медичних сестер.
В структуру КНП «Якушинецький ЦПМСД» входять :
- Якушинецька АЗПСМ, Амбулаторія ЗПСМ № 1;
- Агрономічна амбулаторія загальної практики сімейної медицини;
- Пултівецька АЗПСМ;
- Дашківецька АЗПСМ та ФП с. Агрономічне;
- ФП с. Бохоники;
- ФП с. Медвеже Вушко;
- ФП с. Зарванці;
- ФП с. Некрасове;
- ФП с. Широка Гребля;
- ФП с. Лукашівка.
В складі яких функціонують:
- служби загальної практики сімейної медицини;
- лабораторія;
- кабінет профілактичних щеплень;
- палата денного перебування хворих.
Заклад зареєстрований в системі е-Неalh (електронне здоров’я) через медичну інформаційну систему МЕДЕЙР, за допомогою якої може надавати наступні послуги:
- укласти декларацію з сімейним лікарем;
- записатися на прийом через електронну реєстратуру;
- отримати електронний рецепт та електронне направлення.
Лікарями центру здійснюється постійне безперервне підвищення кваліфікації відповідно наказу МОЗУ від 22.02.2019року №446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів», а саме участь у циклах ТУ в закладах післядипломної освіти, навчання з використанням електронних ресурсів та у участь у різних професійних семінарах.
В 2024 році 5 лікарів пройшли курси тематичного удосконалення «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги», а також 8 лікарів та 5 медичних сестер пройшли навчання на платформ Академії НСЗУ «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги».
Перелік медичних послуг з надання первинної медичної допомоги (згідно наказу МОЗ від 19.03.18 р. № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги»)
1. Динамічне спостереження за станом здоров'я пацієнтів із використанням фізикальних, лабораторних та інструментальних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
2. Проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.
3. Динамічне спостереження за пацієнтами із діагностованими хронічними захворюваннями (супровід пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами), що включає комплекс діагностичних та лікувальних втручань, які передбачені галузевими стандартами.
4. Надання в межах ПМД невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров'я пацієнтам, якщо такий розлад стався під час прийому пацієнта лікарем з надання ПМД та якщо пацієнт не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
5. Направлення відповідно до медичних показань пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги, для надання їм вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
6. Взаємодія з надавачами вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров'я пацієнта.
7. Проведення обов'язкових медичних втручань щодо пацієнтів з наявними факторами ризику розвитку окремих захворювань.
8. Проведення профілактичних втручань, що включає: вакцинацію відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень; підготовлення та надсилання повідомлень про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення; проведення епідеміологічних обстежень поодиноких випадків інфекційних хвороб.
9. Надання консультативної допомоги, спрямованої на усунення або зменшення звичок і поведінки, що становлять ризик для здоров'я (тютюнокуріння, вживання алкоголю, інших психоактивних речовин, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо) та формування навичок здорового способу життя.
10. Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю та (у разі потреби) направлення до лікаря акушера-гінеколога закладу вторинної медичної допомоги.
11. Здійснення медичного спостереження за здоровою дитиною.
12. Надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам усіх вікових категорій, що включає:
- регулярну оцінку стану важкохворого пацієнта та його потреб;
- оцінку ступеня болю та лікування больового синдрому;
- призначення наркотичних засобів та психотропних речовин відповідно до законодавства, включаючи оформлення рецептів для лікування больового синдрому;
- призначення лікування для подолання супутніх симптомів (закрепи, нудота, задуха тощо); консультування та навчання осіб, які здійснюють догляд за пацієнтом; координацію із забезпечення медичних, психологічних тощо потреб пацієнта.
13. Направлення пацієнтів відповідно до медичних показань для надання їм паліативної допомоги в обсязі, що виходить за межі ПМД.
14. Призначення лікарських засобів та медичних виробів, технічних засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів згідно з вимогами законодавства.
15. Ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності та направлень для проходження медико-соціальної експертизи, а також лікарських свідоцтв про смерть.
16. Взаємодія з соціальними службами для пацієнтів, соціальні умови життя яких впливають на здоров'я.
17. Взаємодія із суб'єктами системи громадського здоров'я.